/ KERAMIKA /

 

ČO O (SVOJEJ) BOHYNI HOVORIA ZÁKAZNÍCI?

 

Uvažovala som, ako Vám čo najlepšie priblížiť význam keramiky, ktorú tvorím. Chcela som soškám Bohyní nechať dostatočný priestor, aby si ich každý mohol prijať v takej podobe, v akej mu poslúžia v jeho živote. Rozhovory s mojimi vnímavými zákazníkmi ma presvedčili o tom, že cesta s Bohyňou má rozličné odtiene, naladenia, symbolické významy. Soška je tu pre Vaše potreby, či už sú bohato rozvetvené svetom mytológie, mystiky a fantázie, alebo úplne jednoduché a spojené s každodenným životom.
Preto teraz s radosťou (a musím povedať že trochu aj s hrdosťou) uvádzam riadky týchto skvelých ľudí,
ku ktorým si moje sošky našli cestu. Prajem Vám príjemné čítanie týchto pestrých vyznaní z rôznych krajov. "Bohyně pro mě znamená sílu žít svůj život v lásce sama se sebou, s životem, se světem...ukotvení v bezpodmínečné lásce matky Země, konejšení, vyživení láskou, něhou...kuráž překonat strachy, prožít a žít...Bohyně pro mě znamená lásku...všeobjímající lásku, kterou můžeme vidět, cítit...zřít...znamená pro mě klid, mír, životní sílu...zemřít a zase se narodit...milovat, otevřít srdce, otevřít se všemu, co přichází...přijímat vše, co přichází, co osloví..i co nechceme...Bohyně pro mě znamená žít tady a teď ve svém srdci a zároveň v srdci všech..."    
Tereza, Česká republika"Bohyňa bude pre moju blízku priateľku, verím, že jej bude dobrou pomocou a bude jej svietiť keď bude stratená na novej ceste ako maják ženskosti ❤️ je krásne ako sa nakoniec všetky chceme vrátiť k svojej prirodzenosti  ❤️ Ako také mamy medvedice, plne lásky a tepla čo ale neznamená, že budeme bezbranné."
Monika, Slovensko

 

"For me, the Goddess is a reflection of the feminine energies in the world (compassion, loving, taking care, beauty, strongness through softness, ...). Every time I think of her, she reminds me of living by these energies and she challenges me to create a balanced world, both the masculine and the feminine."
Geert, Belgium"Bohyňa pre mňa znamená určitú kvalitu, ktorú má vo svojom vnútri každá z nás. Nie však každá ju využíva. Pre mňa je to symbol sily, možnosť transformácie môjho vnútra a otvorenie sa úprimnej láske a hlbokému súcitu. Prebudená bohyňa vo mne znamená byť pevne ukotvená sama v sebe, vo svojom strede a žiť tvorivý naplnený a radostný život v harmónii s každým kto mi príde do cesty. Soška bohyne pre mňa znamená hlbokú symboliku prepojenia sa so ženskou stránkou mojho ja s celou tou hĺbkou i temnotou a možnosť prepojenia mňa s mojou vnútornou bohyňou, beriem ju aj ako svoju ochrankyňu, možnosť ako sa napojiť na moje korene"
Nina, Slovensko"Pohľad na sošku mi pripomína: Bohyňu v nás ukrytú – no zabudnutú. Silu, ktorou disponujeme, no pozabudli sme na ňu. Stelesnenú múdrosť bohyne. Naše loná sú ako naša Matka Zem, Gaia. Vzniká v nich nový život. Pripomína mi aj časy, kedy boli ženy uctievané, ctené a vážené, časy s posvätnými rituálmi. Ženstvo, prirodzenú krásu ženy, potlačenú súčasnou kultúrou.  A trošku zacitujem, ak dovolíte: ,,Našla som Bohyňu vo svojom vnútri a zamilovala som sa do nej... Zamilovala som sa do nej naozaj divoko.“ ( Ntozake Shangeová)"
Mária, Slovensko"Here is what Goddess means to me: Since I was a very young child and I began to know the Virgin Mother through my own mother’s religion I have been connected to Her sacred form. Yet as a child I knew nothing of my own ancient cultural wisdom that surrounds Her. Over time I shed the ideas of Christianity and the Goddess spoke to me directly. I learned of Her shape in its ancient form but I also learned to hear Her voice in my land; I began to speak with Her in ritual and hear Her and do Her work more directly. She has spoken directly to me over the years and I have become an initiate of Her temples in order to work for Her in more official capacities. Yet I’m learning about Her and how to serve is never ending. I now serve Her as Priestess, ritualist, landscape and ancestor connector and as yoga and movement therapist. Your figurine of Her will sit in my personal alter space where I have other deeply significant ritual pieces. Your figurine will be central to my own personal rituals which in turn help centre and ground me in order to serve others."      
Harriet, Great Britain

 

"Sošky som sa rozhodol darovať po niekoľkoročných skúsenostiach s liečivými obradmi potnej chyže (kde som strážca ohňa) a aj ďalších iných aktivít. Uvedomil som si, aké sú ženy dôležité a krásne, keď sú ozaj ženami a ja pri nich môžem byť mužom. Majú spojenie s Matkou Zemou oveľa silnejšie a môžu nás veľa naučiť. Tento dar v podobe sošky je poďakovanie za to, kým sú, čo ma učia a kým môžem byť."
Rasťo, Slovensko

Triediť podľa: Názvu | Ceny | Odporúčania